Leasing samochodów używanych

Zdecydowałeś się na leasing samochodu? Oceniasz, że w Twojej sytuacji powinno być to auto używane? Masz na oku model auta, wiesz czego po nim oczekujesz i masz nawet wypatrzonych kilka ofert? Znasz już nawet zasady leasingu i przemyślałeś na jaki czas spłaty w ratach chcesz wziąć leasing? Pozostaje Ci więc wybrać konkretna ofertę. Wchodzisz więc do sieci i wyszukujesz, jaka firma oferuje najlepszy leasing. Tu może jednak spotkać Cię pewien zawód.

Ponieważ każde używane auto jest inne i każdy klient i jego warunki są inne, umowy leasingowe są bardzo zindywidualizowane. Zamiast więc przeszukiwać reklamy, warto skontaktować się raczej z konkretnymi firmami w celu przeprowadzenia wstępnych umów dotyczących leasingu.

Przeprowadzenie takich rozmów w kilku firmach jest korzystne również z tego powodu, że może być to nasza karta przetargowa, by w wybranej już firmie wytargować lepsze warunki. Rynek jest niezwykle zagęszczony, także firmom udzielającym leasingu zależy na każdym kliencie. Jeśli będziemy mieli rozsądne argumenty, możemy otrzymać używane auto w leasingu na bardzo korzystnych warunkach i to niezależnie od tego, czy nabywamy auto prywatnie, czy dla firmy.

A negocjować naprawdę warto. Nawet niewielkie różnice w kwocie rat w perspektywie kilkudziesięciu miesięcy urastają do naprawdę wysokich kwot. Dlatego też warto do negocjowania dobrze się przygotować, przejrzeć wiele ofert, zapoznać się ze standardowymi umowami i nade wszystko – wiedzieć czego chcemy. Dzięki temu firma leasingowa będzie potrafiła wyjść naprzeciw naszym oczekiwaniom.