Najlepsze źródła aut poleasingowych

Rosnący rynek używanych maszyn poleasingowych jest faktem, dlatego rozważając zakup takiego auta, warto zastanowić się, dokąd się w tym celu udać. Niektóre takie pojazdy są wystawiane na sprzedaż w autokomisach, ale zdaniem ekspertów zwykle trafiają tam egzemplarze najbardziej wysłużone i w najgorszym stanie technicznym. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest kupno takiego samochodu bezpośrednio od firmy leasingowej. Większość z nich przewiduje możliwość sprzedaży aut, które nie są już wynajmowane klientom.

Nie będziemy wymieniać konkretnych firm, ponieważ jest ich na rynku wiele. Szybki research za pomocą wyszukiwarki internetowej dostarczy wszelkich wartych uwagi adresów. Zalecamy jednak, aby odwoływać się do tych ofert, za którymi stoją znane marki, niekoniecznie kojarzone z motoryzacją i używanymi pojazdami. Usługi leasingowe są adresowane głównie do biznesu, więc możemy liczyć na to, że wystawione na sprzedaż samochody będą w dobrym stanie technicznym.

Kolejną opcją są centra aut poleasingowych, które często współpracują z rozmaitymi firmami leasingowymi i występują w charakterze pośrednika sprzedaży. Z uwagi na opłatę prowizyjną pojazdy kupowane w takich miejscach będą nieco droższe, ale mamy również pełny wgląd w dokumentację i historię maszyny. Wiemy również, który z operatorów leasingowych był jej dotychczasowym właścicielem. Odrębne działy dla aut tego typu znajdziemy również na portalach motoryzacyjnych specjalizujących się w handlu samochodami z drugiej ręki.