Sprzedaż aut bezwypadkowych

Sprzedaż auta do salonu czy skupu odbywa się w ściśle określonym schemacie. Jest pierwszy kontakt, określenie obustronnych wycen, ustalenie zasad kupna-sprzedaży, a następnie spotkanie, podpisanie dokumentów i…już. Otrzymujemy gotówkę i możemy zapomnieć o swoim starym samochodzie.

Oczywiście zamiast tego możemy się zdecydować na sprzedaż osobistą. Sprzedaż bez pośredników jest najczęściej korzystniejsza finansowo, tyle że to na nasze barki spływa odpowiedzialność znalezienia uczciwego kupca. Jesteśmy w szczególnie korzystnej sytuacji, jeśli nasze auto należy do tych bardziej pożądanych, a do tego jest bezwypadkowe. Możemy wtedy spodziewać się większej ilości chętnych i wyższych ofert.

Rynek samochodowy jest dość prężny i jasnym jest, że auta bez szkód są bardziej pożądane, jako bezpieczniejsze i takie, które nowemu nabywcy będą służyć dłużej. Jednak kupując auto reklamowane jako bezwypadkowe należy zastanowić się nad tym, co to właściwie znaczy.

Auto bezwypadkowe to nie takie, które nigdy nie brało udziału w żadnym wypadku (choć i to nie powinno mieć miejsca), ale takie, w przypadku których nie była potrzebna interwencja blacharza i lakiernika. Możemy więc liczyć, że auto będzie miało oryginalny lakier i nie będzie miało żadnych wgnieceń. Jak znaleźć taką ofertę? Otóż niestety nie wystarczy uwierzyć w zaznaczoną w ogłoszeniu deklarację sprzedawcy (zwłaszcza jeśli jest to sprzedawca prywatny). Tym bardziej, że samochód może mieć już kilku właścicieli i wystarczy, że jeden z nich zataił prawdę.