Sprzedaż samochodów używanych

Zastanawiasz się, jak poznać prawdę o używanym samochodzie, który zamierzasz nabyć? Przyda się pomoc fachowca, ale i samemu można nauczyć się zwracać uwagę na najważniejsze kwestie, które pozwolą nam na uniknięcie pomyłki podczas kupowania auta. Zależnie od marki, jest kilka sposobów, by dowiedzieć się o aucie więcej. Oto kilka z nich, które pokazują jak sprawdzić, skąd auto jest sprowadzone.

Na początek podamy przykład Volkswagena. Producenci tego auta umieszczają na klapie silnika naklejkę kodową, jeśli nikt jej nie zerwał (a zrobienie tego celowo może być podejrzane), to może udzielić ona nam pewnych cennych informacji o aucie, którym jesteśmy zainteresowani. Podstawową informacją jest to, czy samochód nie był przerabiany z ruchu prawostronnego na lewostronny. Z owej naklejki można także wyczytać informacje dotyczące tego, jak wyglądało oryginalne wyposażenie samochodu.

Innym sposobem na okrycie, czy samochód był produkowany na rynek angielski jest przyjrzenie się reflektorom. Czasem są na nim strzałki. Jeśli wskazują lewą stronę, samochód jest przeznaczony do ruchu lewostronnego, jeśli w obu kierunkach, samochód miał przeznaczenie uniwersalne z możliwością dostosowania na oba rynki. Jeśli natomiast strzałek nie ma, możemy się spodziewać, że samochód przeznaczony był na rynek państw z ruchem prawostronnym.

Oczywiście kwestia tego, skąd sprowadzane jest auto, to nie jedyna wskazówka jakiej możemy się dowiedzieć oglądając je dokładnie. Warto o tym poczytać więcej i nauczyć się przydatnych internetowych trików, zanim udamy się do salonu czy komisu.