KategorieDom

Gdzie i po co zamontować sygnalizator wejścia?

Sygnalizator wejścia to świetna, ekonomiczna metoda na zwiększenie bezpieczeństwa we wnętrzu własnego domu. Zadaniem tego urządzenia jest wykrycie niepożądanego otwarcia drzwi lub okna i zasygnalizowanie tego.

Jak to działa?

Najprostszy sygnalizator wejścia składa się z odbiornika oraz nadajnika mikrofalowego. Urządzenia przesyłają fale pomiędzy sobą, a w wyniku utraty połączenia, uruchamiają alarm. To niezwykle prosty, a przy tym niezawodny system. Przy prawidłowym montażu, sygnalizatory zapewnią dużo większe bezpieczeństwo w domach prywatnych, a także powierzchniach o charakterze publicznym czy biurach firmowych.

Tego typu urządzenie może być także doskonałym pomysłem w różnego rodzaju halach magazynowych czy produkcyjnych, gdzie zazwyczaj jest ochrona, jednak z uwagi na wielkość obszaru, niemożliwe jest nadzorowanie całego budynku jednocześnie. Dzięki sygnalizatorowi wejścia, pracownik ochrony będzie wiedział, w którym kierunku się udać i (ewentualnie) czy konieczne jest wezwanie wsparcia lub policji.

Rodzaje sygnalizatorów wejść

Wyżej wspomniane sygnalizatory mikrofalowe nie są jedynym rodzajem urządzeń monitorujących. Oprócz nich, wskazać można także na sygnalizator wejścia działający w oparciu o podczerwień. Tego rodzaju urządzenie wykrywa zmiany temperatury otoczenia i na tej podstawie określa ewentualną niepożądaną obecność.

Gdzie zamontować sygnalizator wejścia?

Urządzenia tego typu są doskonałym wyborem zarówno do powierzchni prywatnych, jak również miejsc o charakterze publicznym. Mogą być używane w dwóch celach. Pierwszy z nich, o charakterze odstraszającym, zakłada że potencjalny intruz ucieknie słysząc alarm. Tym samym ryzyko jakiejkolwiek utraty mienia jest znacznie ograniczone (choć nie daje 100% gwarancji bez połączenia z innymi zabezpieczeniami).

Drugim zadaniem sygnalizatorów wejścia jest wsparcie dla pracy profesjonalnej ochrony. Jak wspomniano wyżej, nawet gdy na zmianie przebywa kilku pracowników, nie są w stanie monitorować obszaru, jaki zajmuje duża hala magazynowa czy produkcyjna, jednocześnie. Zdarza się, że stworzenie systemu monitoringu, który będzie efektywny, również jest niemożliwy. W grę wchodzi również błąd ludzki, czyli zwykłe przeoczenie. Natomiast gdy przedsiębiorca zdecyduje się na montaż sygnalizatora, urządzenie poinformuje pracowników o potencjalnej próbie włamania i sprawi, że zaistnieje możliwość natychmiastowego podjęcia działań – choćby próby ujęcia sprawcy lub wezwania policji.

W domach prywatnych, sygnalizator może być doskonałym uzupełnieniem innych form zabezpieczania przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *