sposoby dbania o męski portfel skórzany
KategoriePorady

Jak dbać o portfel skórzany, aby służył nam przez długie lata?

Jeśli chciałoby się wybrać jeden, najczęściej noszony każdego dnia przy sobie przedmiot, to wcale nie byłby to telefon, lecz portfel. Męskie portfele skórzane przechowują nie tylko gotówkę, lecz również karty płatnicze, prawo jazdy czy też dowód osobisty, a także rzecz jasna różnego rodzaju pomniejsze dokumenty. Żeby jednak móc się cieszyć długie lata ze swojego skórzanego portfela, trzeba o niego odpowiednio dbać. Jak to zrobić?

Jak dbać o portfel skórzany każdego dnia?

Zanim jednak przejdziemy do tego, w jaki sposób powinno się dbać w kompleksowy sposób o taki portfel, a także jak się go powinno czyścić, najpierw warto się zastanowić nad tym, czego należałoby unikać i jak się z portfelem każdego dnia obchodzić.

Podstawowa sprawa, o której koniecznie trzeba wiedzieć, to aby nie wystawiać takiego portfela na działanie światła słonecznego. Skóra zwyczajnie go nie lubi, a długa ekspozycja może zakończyć się dość poważnym zniszczeniem portfela.

Inną bardzo ważną kwestią jest to, aby uważać na skórzany portfel od strony możliwego porysowania go. Choć skóra jest materiałem dość trwałym, to jednak bardzo mocno narażona jest właśnie na takie mechaniczne uszkodzenia, których niestety nie da się później usunąć żadnymi sposobami.

Czyszczenie skórzanych portfeli

Bardzo ważną sprawą w przypadku dbania o stan i kondycje portfela, jest okresowe i bardzo regularne jego czyszczenie. Z biegiem czasu i ciągłego wyjmowania oraz wkładania portfela do kieszeni czy też trzymania go w brudnych dłoniach, skóra zostaje pokryta zabrudzeniem. Jeśli nic się z nim nie zrobi, może nawet nieodwracalnie odbarwić portfel. Jak więc powinno usuwać się takie zabrudzenia? Sposobów jest wiele, lecz warto posłużyć się przede wszystkim tym najprostszym, czyli połączeniem wody z octem. Taki płyn można bez problemu wykonać samodzielnie w domu, a samo mycie przeprowadzić przy pomocy miękkiej i delikatnej szmatki.

Często jednak można się spotkać z zarudzeniem portfela przez tłuszcz. Co w takim wypadku należałoby zrobić? Doskonałym pomysłem na usunięcie takiego zabrudzenia jest zastosowanie mieszanki terpentyny i ubitego jajka.

Konserwacja skórzanego portfela

Jeśli chce się korzystać długi czas ze swojego skórzanego portfela, koniecznie trzeba go oprócz zwykłego okazjonalnego mycia, również od czasu do czasu konserwować. Pomaga to zachować skórze dobrą kondycję i piękny wygląd. Jak to się powinno jednak robić?

Doskonałym produktem do konserwacji skórzanego portfela jest np. pasta do butów, którą można delikatnie wcierać w portfel. Jeśli natomiast posiada się portfel ze skóry lakierowanej, to rewelacyjnym pomysłem będzie wykorzystywanie do konserwacji oliwy z oliwek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *