KategorieOgród

Wielofunkcyjne urządzenia ogrodowe, z których warto korzystać

W ogrodzie zawsze jest coś do zrobienia i to niezależnie od pory roku, ale wiosną i jesienią przybywa obowiązków. Jeśli ogród ma pięknie wyglądać, trzeba o niego należycie dbać i nie chodzi tutaj wyłącznie o pielęgnację roślinności. Regularne prace porządkowe to podstawa, trzeba też coś zrobić z odpadami ogrodowymi. Z pomocą przychodzą wielofunkcyjne urządzenia ogrodowe takie jak wertykulator, sekator, podkrzesywarka, kosa spalinowa, akumulatorowe nożyce i szereg innych narzędzi.

Szybciej i łatwiej dzięki wielofunkcyjnym urządzeniom ogrodowym

Dawno skończyły się czasy, kiedy można było liczyć wyłącznie na proste narzędzia ogrodowe, obecnie do wyboru jest cała lista wielofunkcyjnych urządzeń, dzięki którym można zaoszczędzić czas i energię. Człowiek nie żyje przecież samą pracą, po wypełnieniu obowiązków przychodzi czas na przyjemności. Warto wobec tego zainwestować w urządzenia, które usprawnia prace ogrodowe, aby nie trzeba było poświęcać na ich wykonanie zbyt wiele czasu. Zamiast jednak kupować wiele narzędzi mechanicznych, które zajmują wiele miejsca i sporo kosztują, wygodniej i taniej wyjdzie zakup wielofunkcyjnego narzędzia ogrodowego. Jedno wszechstronne urządzenie może pełnić funkcje wielu innych, warto wobec tego postawić na wielozadaniowość. Ich producenci zadbali o to, aby do dyspozycji było wiele rodzajów końcówek, które można dopasować oddzielnie zgodnie ze swoimi potrzebami. W sprzedaży nie brakuje urządzeń typu 2w1, 3w1 czy nawet 5w1. Mogą być akumulatorowe, elektryczne lub spalinowe. Świetną opcją jest przykładowo urządzenie łączące w sobie funkcje kosy, piły i nożyc. Jeszcze inną opcją będzie kosa z glebogryzarką i dmuchawą do liści.

Do jednego urządzenia może być dostępnych wiele dodatkowych akcesoriów – głowica żyłkowa, napęd, tarcza, nożyce do żywopłotu/zarośli, krawędziarka, glebogryzarka, walec zamiatający, szczotka zamiatająca, podkrzesywarka. Każdemu ogrodnikowi przyda się wertykulator, który nakłuwa równomiernie darń, zdziera stary filc, usprawnia dowóz składników odżywczych i tlenu do gleby. Warto mieć także w zanadrzu kosiarki wielofunkcyjne i traktory ogrodowe z agregatem tnącym. Do pielęgnacji trawnika przyda się też kosa i podcinarka, dzięki czemu będzie można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Krzewy i drzewa również wymagają regularnego podcinania, w czym pomoże pilarka łańcuchowa, sekator, nożyce tnące. Wielofunkcyjne urządzenia ułatwią nie tylko usuwanie pędów i gałęzi na różnych wysokościach, ale też formowanie roślinności. Zapewnią precyzyjne i wygodne cięcie pod każdym kątem, a dzięki wymiennym ostrzom można dopasować je do aktualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *