KategorieZdrowie

Właściwości zdrowotne orzechów brazylijskich

Orzechy brazylijskie są produktem, który powinien być bardzo dobrze znany szczególnie przez panów. Są one prawdziwym bogactwem selenu, czyli pierwiastka, który w znaczący sposób wpływa na polepszenie jakości męskiego nasienia. Dodatkowo orzechy brazylijskie mają pozytywny wpływ na pracę naszego mózgu.

Właściwości orzechów brazylijskich

Orzechy brazylijskie są bardzo bogate w wartości odżywcze. Mają w sobie bardzo duże ilości wapnia, który wpływa na wzmacnianie naszych zębów oraz kości. Są również fantastycznym źródłem magnezu, który będzie ważny szczególnie dla osób, które cierpią na częsty stres oraz nadciśnienie. Ponadto są bogate w witaminę E oraz kwas foliowy. Jednak to orzechy brazylijskie spośród wszystkich orzechów posiadają najwięcej selenu, z czego są najbardziej znane.

Ich wpływ na polepszenie jakości nasienia oraz na przyśpieszenie i zwiększenie ruchliwości plemników został już wielokrotnie udowodniony naukowo. Wszystko dzięki temu, że w swoim składzie zawierają one aż
103 g selenu na 100 g produktu. Podczas gdy organizm mężczyzny potrzebuje jedynie 55 g tego pierwiastka. Selen ma również wpływ na odporność organizmu nie tylko panów, ale również pań.

Już po zjedzeniu garści orzechów brazylijskich powinno nastąpić polepszenie profilu lipidowego. Są one także prawdziwą skarbnicą kwasów wielonasyconych, takich jak omega-3, które są niezbędne do właściwej pracy naszych oczu, mózgu oraz serca. Mają one również pozytywny wpływ na przeciwdziałanie nowotworom.

Orzechy brazylijskie-kalorie

Niestety tak jak w przypadku innych orzechów, tak samo orzechy brazylijskie są bardzo kaloryczne. Spożycie 100 g tego produktu wiąże się z dostarczeniem naszemu organizmowi aż 659 kcal. Jeden orzech waży średnio 4 g, czyli znajduje się w nim około 25 kcal. Jednak osoby przebywające na diecie redukcyjnej nie muszą wcale rezygnować z nich w swoim jadłospisie. Tłuszcz, który zawarty jest w orzechach brazylijskich, ma korzystny wpływ na pobudzenie procesów spalających tkankę tłuszczową w naszym organizmie. Jeśli więc nie przesadzimy z ich ilością w diecie, mogą okazać się wspaniałą pomocą w redukcji masy ciała.

Co ciekawe orzechy brazylijskie są także stosowane w kosmetyce pod postacią oleju dodawanego do kosmetyków. Najczęściej wykorzystuje się je w pielęgnacji przesuszonej skóry oraz takiej, która wykazuje już oznaki starzenia. Jego zadaniem jest nie tylko nawilżenie, ale również odmłodzenie skóry oraz poprawa jej kolorytu. Olej z orzechów brazylijskich jest również stosowany w produktach do włosów i paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *